niedziela, 30 października 2016

mleko kokosowe

Domowe mleko kokosowe jest super dobre i super łatwe. Oczywiście nie będzie tak gęste, jak to z puszki, ale za to idealnie zastąpi mleko z kartonu.

Regularnie gotuję na śniadanie kaszę jaglaną z mlekiem kokosowym i syropem klonowym i nie raz zdarzyło mi się zorientować rano, że nie mam mleka. W takiej sytuacji dobrze jest móc zrobić je bez wychodzenia do sklepu (wychodzenie do sklepu przed śniadaniem jest najgorsze). Dlatego miejcie w domu zapas wiórków kokosowych i jesteście ustawieni.

Z 1 szklanki wiórków zrobicie cały litr mleka, więc to naprawdę dobry deal. Do tego dochodzi ta dziwna, hipsterska satysfakcja, że zrobiliśmy coś sami - jednym słowem warto.


Składniki

1 szklanka wiórków kokosowych
1 litr wody

Przygotownie

Podgrzewamy wodę tak, żeby była mocno ciepła, ale nie wrząca. Zalewamy wiórki 2 szklankami wody i blendujemy przez kilka minut na wysokich obrotach. Odciskamy wiórki na drobnym sitku albo przez czystą ściereczkę, powstałe mleko odstawiamy a odcedzone wiórki zalewamy resztą wody i powtarzamy cały proces.  Mieszamy cały płyn i to jest nasze mleko kokosowe. Wstawiamy do lodówki (może w niej stać kilka dni).


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz